اخبار

  فلاحت‌پیشه: برخی نمایندگان مجلس نهم به‌خاطر نظارت‌هایشان مغضوب شدند /لاریجانی:حتما پیگیری می‌کنیم

فلاحت‌پیشه در تذکری گفت: یک عده از نمایندگان به دلیل وظایف نظارتی‌شان مغضوب واقع می‌شوند، حتی برای حقوقشان هم باید دنبال همان کسانی بدوند که زمانی به آنها تذکر می‌دادند و سئوال می‌کردند.به گزارش خبرآنلاين؛ در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، حشمت الله فلاحت پيشه نماینده اسلام آباد غرب در تذكري خطاب به رئيس مجلس گفت: من تذكري دارم كه ميخواهم بخشي را شما خودتان توجيه اخلاقيش را داشته باشيد، ماده 22 بند 2 كه وظايف و اختيارات رئيس مجلس در مورد امور اداري و مالي مجلس است. بنده اين ماده را به عنوان تذكر به شما  نمي‌گويم بلكه اين را به عنوان اينكه همكار هستيم مطرح مي‌كنم.

وي افزود: اين روزها در راهروهاي مجلس دهم، نماينده هاي مجلس گذشته را ميبينيم كه واقعا احساس ميشود به آنها ظلم ميشود. ما الان نماينده هستيم و اطرافمان شلوغ است اما نمايندگاني كه راي نمي‌آورند، به دو دسته تقسيم مي‌شوند. يك عده كه در دوران نمايندگيش ان ملاحظات را مدنظر داشتند و كارشان را پيش بردند و همين كه رأي نمي‌آورند،‌در جايي منصبي را مي گيرند.

فلاحت پيشه در رابطه با وضعيت دسته ديگري از نمايندگاني كه راهي مجلس نشده‌اند،‌ گفت: اما يك عده از نمايندگان كه به دليل وظايف نظارتي شان مغضوب واقع مي‌شوند، واقعا حتي حقوقشان هم نمي تواند دريافت كنند. نه تنها منصبی ندارند بلکه حتي براي حقوقشان هم بايد دنبال همان كساني بدوند كه زماني به آنها تذكر مي‌دادند و سئوال مي‌كردند. ما هم روزي رأي نمي‌آوريم. من اين را نميخواهم بگويم وظيفه شما است اما ميخواهم بگويم كه اخلاقا همه ما و به ويژه هيئت رئيسه در اين مورد مسئول است.

لاريجاني در پاسخ به اين خواسته فلاحت پيشه اظهار كرد: حتما پيگيري مي‌كنيم و اگر مواردي باشد كه مراجعه كنند، دنبال خواهيم كرد.