اخبار

  سخنگوی وزارت خارجه به گستاخی وزیر اماراتی پاسخ داد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به گستاخی های وزیر خارجه امارات پاسخ داد.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات متحده عربی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با رد اظهارات تکراری و بی اساس وي، اظهار داشت: تلاش وزير خارجه امارات براي فرافكني و متهم ساختن ديگران به بي ثبات كردن اوضاع منطقه در حالي صورت مي گيرد كه ابوظبي در سالهاي اخير نقش سنتي محافظه كارانه خود را بنفع بازيگران تندرو و جنگ افروز منطقه كنار گذاشته و بجاي كمك به كاهش تنش ها، مشوق عميق تر شدن شكافها و گسترش جنگ افروزي بوده است.

قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره بر این باور بوده و هست که آنچه منطقه را در لبه پرتگاه مصائب و فجایع جبران ناپذیر قرار می دهد، سیاست های حمایتی از تروريسم تكفيری بوده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در پایان با اشاره اینکه جزایر سه گانه ایرانی جز لاينفك قلمرو سرزميني جمهوري اسلامي است افزود: تکرار ادعاهای بي اساس واقعیات تاریخی را تغییر نمی دهد.

قاسمی با اشاره به لزوم اتخاذ سیاست های واقع بینانه و ضد خشونت و تروریسم از سوی تمامی کشورهای منطقه برای عبور از ناآرامی های کنونی، وزیر خارجه امارات را به واقع گرایی و اجتناب از تکرار اتهامات واهی و بی اساس توصیه کرد.