اخبار

  روزهای آرام بازار طلا و ارز

سکه تمام بهار آزادی در هجدهمین روز شهریور یک میلیون ۸ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رفت.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت اونس طلا در روز تعطیلی بازارهای جهانی، با نرخ هزار و ۲۵۸ دلار و ۶۰ سنت نمایش داده می‌شود.بر این اساس، هر گرم طلای ۱۸عیار با کاهش ۴۵ تومانی، با قیمت ۱۱۰ هزار و ۳۵ تومان در بازار عرضه شد.به همین ترتیب، بازار سکه نوسان ملایمی را در بازار تجربه کرد؛ به طوری که سکه تمام بهار آزادی مشابه روز گذشته با قیمت یک میلیون و ۸ هزار و ۱۰۰ تومان در بازار به فروش رفت. همچنین نیم‌سکه و ربع‌سکه بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته، به ترتیب با قیمت‌های ۵۴۶ هزار تومان و ۲۸۷ هزار تومان فروخته شد.

به گفته برخی فعالان بازار، در ماه ‌های محرم و صفر به ‌طور سنتی تقاضا برای خرید طلا کاهش پیدا می‌کند، به همین دلیل بازار سکه نیز روندی ملایم را طی می‌کند و در این چند روز تغییر چندانی در بازار مشاهده نخواهیم کرد.

 

در بازار ارز نیز نوسان شدیدی در قیمت‌ها دیده نمی‌شد؛ به نحوی که دلار با کاهش ۳ تومانی، به قیمت ۳ هزار و ۵۸۰ تومان رسید.یورو اروپا با افزایش ۳ تومانی، با قیمت ۴ هزار و ۴۳ تومان در بازار عرضه شد.

پوند انگلیس نیز برخلاف روز گذشته که با افت شدیدی روبه‌رو شده بود، امروز مشابه روز گذشته، با قیمت ۴ هزار و ۵۴۳ تومان در بازار به فروش رسید.برخی کارشناسان معتقدند که همچنان برگزیت بر اقتصاد انگلیس و قیمت پوند اثر دارد.