اخبار

  اقتصاد کشور نیاز به تفکر جوان دارد

سیده فاطمه مقیمی گفت:«بخش مدیریتی اقتصاد کشور نیاز به ترمیم دارد و نیاز است تفکر جوان‌تر در امور اجرایی،اقتصاد را اداره کند.»سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرآنلاین درباره تحولات اخیر کابینه گفت:« مشکلات بخش فرهنگی در جامعه از موارد مختلف شروع شد و به جایی رسید خود وزیر محترم استعفا دادند، امیدواریم که تصمیمات مناسب برای جایگزینی این افراد در چند ماهه آخر دولت یازدهم انجام شود.»

وی افزود:« اما در بخش اقتصادی اگر بخواهیم آسیب شناسی کنیم، نیاز بیشتری به ترمیم وجود دارد. گرچه که الان دیر هم است ولی بهتر از انجام ندادن یک سری تغییرات است. تصمیماتی که دولت در برنامه ششم داشته و تنطیم شرایط برای بخش اقتصادی نیاز به ترمیم دارد.»

مقیمی تصریح کرد:«اگر تا امروز کشور از بیماری هلندی یا بیماری تحریم عذاب می کشید،امروز این دغدغه دگیر وجود ندارد و نمی تواند مورد ادعا باشد که وضعیت اقتصاد کشور به این دلایل نابسامان است. »

عضو هیات رییسه اتاق تهران خاطرنشان کرد:« بخش قابل توجهی از مشکلات اساسی اقتصاد مربوط به تصمیمات الان است و در حال حاضر صحبت در این باره فایده ندارد و نیاز به اقدامات اساسی دارد.»

وی عنوان کرد:« نیاز است که تفکر جوان درامور اجرایی اقتصاد در دستورکار دولت قرار بگیرد.»